fbpx

Měsíční výzva pro jezdce!

Jak během jednoho měsíce výrazně zlepšit sed a ,,přirůst" ke koni?

Máte pocit, že to v sedle ještě není ono a váš sed by potřeboval pár změn, které povedou k většímu souladu s koněm a vzájemnému porozumění?

V tomto online kurzu se naučíme, jak pracovat se svým tělem a co dělat proto, aby došlo již během jednoho měsíce k výraznému zlepšení ve vašem sedu.

Co v kurzu naleznete?

V tomto kurzu sdílím ty nejúčinnější a nejpodstatnější kroky, které pomáhají jezdcům upravit si svůj sed a dále ho zlepšovat i bez pomoci trenéra.

Proč měsíční výzva?

Zlepšení sedu se nedostaví během mávnutí kouzelného proutku, ale vyžaduje práci jezdce na sobě. Nečekejte tedy, že v kurzu najdete rychlý návod, jak se perfektně v sedle usadit a tím si už navždy zajistit vyrovnaný sed. 

Práce na zlepšení sedu zahrnuje jak fyzickou, tak psychickou oblast jezdce, a především ta fyzická vyžaduje pro začátek investici vašeho času a odhodlání, proto uvádíme měsíc výzvy pouze pro odhodlané jezdce, kteří opravdu chtějí na svém sedu zapracovat a posunout se tak v jezdectví o velký kus dál.  

Nemusíte mít obavu, kurzem si můžete projít dle vlastního tempa a je jen na vás kolik času budete chtít své změně věnovat. 

 

 

 

Proč věřit, že zrovna tahle měsíční výzva vám pomůže zlepšit sed?

 

Jak si můžete přečíst v mém příběhu, talent jsem opravdu neměla, koním jsem se ráda věnovala, ale ježdění mi příliš nešlo. Když jsem si pořídila svého prvního koně, všechno se jevilo dost zle a na doporučení ostatních jsem se rozhodla koně prodat.

 

To jsem nakonec neudělala a odhodlaně se pustila do práce. Pochopila jsem jednu zásadní věc. Pokud chci, aby se mi v ježdění dařilo, nepotřebuji vyměnit koně, potřebuji změnit především sebe. Začala jsem se zajímat o sebereflexi.

A výsledek?

 

Z původního zoufalství, neporozumění a trápení, které vypadalo tak, že s tímto koněm se mi nedaří ani správně nacválat a už vůbec ne někdy vyjet na závody, jsme se nakonec dopracovali ke krásným umístěním na závodech stupně S a nyní k prvkům ST drezury, - mimo to, dnes tohoto koně jezdím i bezudidlově.

 

Zpočátku byl pro nás nepředstavitelný jakýkoliv výjezd na závody, a i naše první závody stupně Z pro nás byly velkou zkouškou.  

 

Úspěch nepřišel ze dne na den a je za ním velké množství práce, sebedisciplíny a vzdělávání se. Uvědomělé ježdění a neustálá práce na sedu mi v jezdectví pomáhá, především v době, kdy nemám možnost spolupracovat s trenérem.

 

Ano, trenér je určitě velice důležitý, především pro jezdce začátečníky a pro jezdce, kteří zatím nepochopili důležitost sebereflexe, sebevzdělávání a vnímání těla, ale pokud odhalíte tajemství těchto základních principů výcviku jezdce, který pracuje sám, pak dokážete jít po vlastní cestě a plnit si své jezdecké sny, aniž by vás někdo vedl za ruku. Jen musíte počítat s tím, že vám to dá mnohem víc práce a zabere více času, než při spolupráci s dobrým trenérem. (má zkušenost)

Učí vás převzít zodpovědnost za sebe a stát se lídrem, stát se jezdcem, který je schopný vést si své tréninky tak, aby byly efektivní a neustále vás posouvaly vpřed. 

SEBEVZDĚLÁVÁNÍ

Nikdy se nebudete bez pomoci trenéra zlepšovat, pokud nebudete v jezdectví dostatečně vzdělaní. Jak chcete dělat sebereflexi a hodnotit, zda s koněm pracujete správně, když nemáte povědomí o tom, co je pro vás a pro koně dobré?

Čím více se budete vzdělávat a učit od zkušenějších, čerpat jejich postřehy a rady, tím rychleji budete schopni se k nim přiblížit a stát se jedním z nich. 

VNÍMÁNÍ TĚLA

Se vzrůstající vnímavostí těla dokážete výrazně zlepšit svůj sed. Jestli je něco, co mi pomohlo posunout se až do ST drezúry, tak to byla právě práce na mém sedu.

Nikdy tuhle oblast nepodceňujte!!! Jestli z vás něco udělá dobrého jezdce, který si s koněm porozumí, tak je to právě váš sed a prohloubení vnímavosti těla.

Především tohle vás naučí tento kurz zaměřený na sed a vnímání těla.

I vy se můžete jednoho dne ohlédnout a uvědomit si, že jste si splnili všechny své jezdecké sny.

Nemusíte hledat dokonalé koně a nejlepší trenéry, ale prohlubte vnímavost k vašemu koni, zaměřte se na dobrou péče o něj a PRÁCI NA SOBĚ, díky které se budete posouvat stále dál k hlubšímu porozumění a souladu se svým koněm a následně v ježdění můžete dokázat i to, co se vám zpočátku jevilo nemožné.

Zapracujte na svém sedu a staňte se tak pro svého koně lepším jezdcem, který s ním dokáže komunikovat prostřednictvím nepatrných signálů těla, myšlenky a energie.

Cena kurzu: 499 Kč 

 

Kurz zahrnuje pět video přednášek, psaný text a úkoly, díky kterým se postupně dopracujete k lepšímu sedu již během jednoho měsíce.