fbpx

Jak se pozná dobrý trenér?

Jelikož se několik let zabývám studiem pedagogiky a psychologie, nemohu si odpustit článek na téma trenérství, které souvisí se správnou výukou a předáváním zkušeností.

Jak se tedy takový dobrý trenér pozná?

Odpověď zní jednoduše, poznáte ho podle toho, že vás něčemu naučí, viditelně vás posune vpřed a pomůže vyřešit nejasnosti, kterým během tréninku bez trenéra čelíte. Dobrý trenér vás podpoří na vaší cestě a zároveň realisticky vyhodnotí, kde se momentálně nacházíte.

Je to člověk, který dokáže motivovat, zároveň mu nechybí smysl pro důkladnost, striktnost a zodpovědnost.

Respektuje vás takový jací jste, ale nikdy neváhá posouvat vaše hranice a chtít od vás víc, než byste čekali. Poznáte, že je na trenérském poli kvůli vám a pro vás. Nic ho nerozptýlí a během lekce vám věnuje plnou pozornost, díky niž dokáže zhodnotit vaše prozatímní slabosti, vyzdvihnout klady a povzbudit k další práci.

Každému může vyhovovat jiný přístup a správný trenér by měl být trochu i psychologem, který dokáže odhadnout, jak přistupovat právě k vám, aby lekce od něj byla prospěšnou. To vše se samozřejmě vztahuje i ke koni. Výborná znalost a zkušenost v oblasti koní a jezdectví je nedílnou součástí každého trenéra.

Lekce s takovým trenérem každého baví. Zjistíte, že vám vždy předá něco hodnotného, co vám pomůže na vaší cestě. Cítíte oporu a možnost obrátit se na něj v případě nejasností, které vás mohou během ježdění potkat.

Ne každý má možnost spolupracovat s dobrým trenérem, ale pokud ji máte, neváhejte toho využít a získat tak velký náskok. Pokud tuhle možnost nemáte, zkuste alespoň dobrou sebereflexi, která vám z části může trenéra vynahradit, ovšem nikdy ne zcela úplně.

Hanka Doupovcová
Je certifikovaný kouč a autorka eBooku Dnes sebereflexe, zítra lepším jezdcem>> Od dětství se téměř denně pohybuje ve světě koní, zabývá se sebereflexí, kterou mimo jiné uplatňuje i ve vztahu ke koni a v jezdeckých dovednostech. Tuto zkušenost ráda sdílí s těmi, kteří mají zájem se v jezdectví zlepšovat a pracovat s koněm na vzájemném porozumění. Více informací zjistíte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.